W standardzie gwarancja i ubezpieczenie na 1 mln PLN         Kontakt z Nami

Pompa Ciepła

W dobie dzisiejszych czasów pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie i zarazem energooszczędne. Nieustająco rosnące ceny paliw skłaniają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł energii.

W procesie budowy domu wybierając pompę ciepła pamiętajmy że eliminujemy koszty kotłowni, zarazem komina, czy też doprowadzenia gazu. Jednoznacznym jest fakt, że teoretyczne podwyższenie kosztów budowy w krótkim okresie czasu przyniesie zwrot.

Najważniejsze elementy gwarantujące inwestorowi oszczędną i komfortową eksploatację.

  • Obliczone zapotrzebowania na energię cieplną budynku- wykonanie ozc uwzględniające parametry izolacyjności  przegród (ściany, sufity, okna), wentylacji, ustawienie budynku, ilość mieszkańców, rodzaj pomieszczenia i wiele innych niezbędnych danych
  • Dobranie elementów grzewczych bazujących na niskotemperaturowych parametrach 35-40 oC
  • Wykonanie projektu ogrzewań podłogowych/ściennych uwzględniającego aranżacje wewnętrzne ograniczające powierzchnie grzewcze, rodzaj podłogi (drewno, ceramika), przeznaczenie pomieszczeń
  • Precyzyjne dobranie mocy pompy, długości kolektora, uwzględnienie pracy grzałek elektrycznych
  • Zrównoważenie hydrauliczne instalacji grzewczej zapewniające równomierny rozkład temperatur w budynku
  • Zarządzanie temperaturą wewnętrzną poprzez automatykę

Swoje doświadczenia opieramy na "szkole" niemieckiej i skandynawskiej która od wielu lat zajmuje się rozwijaniem wiedzy w zakresie źródeł niskotemperaturowych stosownych także do ogrzewania i chłodzenia budynków wielkokubaturowych takich jak magazyny wysokiego składowania, hale produkcyjne czy biurowce. Takie rozwiązania często nie tylko obniżają koszty eksploatacyjne (do 40%) ale również ograniczają nakłady inwestycyjne.

Krążące mity dotyczące wysokich kosztów eksploatacji pompy ciepła podobnie jak niezdrowego ogrzewaniu podłogowego biorą się z braku wiedzy wykonawczej lub z oszczędności na ważnych elementach instalacji (szacuje się że tylko co dziesiąta instalacja podłogowa w Polsce wykonana jest poprawnie).

Certyfikaty

Dane Kontaktowe

4 DOM sp. z o.o.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 726 775 762
  ul. Wiślana 48
  05-092 Łomianki