W standardzie gwarancja i ubezpieczenie na 1 mln PLN         Kontakt z Nami

Rekuperacja z gruntowym wymiennikiem ciepła

Systemy świeżego powietrza Zehnder Comfosystems odzyskują ok. 90% ciepła z powietrza wywiewanego i podgrzewają tym powietrze nawiewane. To pozwala na istotne oszczędności kosztów ogrzewania. Poprzez załączony wcześniej wymiennik ciepła powietrze z zewnątrz zostaje wstępnie podgrzane. Poprzez to wzrasta efektywny stopień odzysku ciepła o kolejne 4% do 5%. Systemy wymienników ciepła Zehnder Comfofond wykorzystują temperaturę z wnętrza ziemii na głębokości 1,50- 2,00m.

Ziemia zimą z temperaturą ciepła ok. 8 stopni C oddaje energię do świeżego powietrza i podgrzewa powietrze zanim dotrze do urządzania wentylującego. W lecie zasada ta działa odwrotnie przy temperaturze ziemii ok. 12stopni C. Ciepłe powietrze zewnętrzne jest schładzane i doprowadzane bezpośrednio do domu. Dzięki temu "efektowi chłodzenia" okna mogą pozostać zamknięte a ciepłe powietrze pozostanie na zewnątrz

Pakiet gruntowego wymiennika ciepła Zehnder Comfofond zawiera dobrane do siebie komponenty do łatwego złożenia: - ładna w formie czerpnia ze stali szlachetnej, łatwe do czyszczenia, gładkie wewnątrz rury z tworzywa sztucznego (HDPE) z dużą powierzchnią wymiany ciepła przez zewnetrzne profilowanie, proste w montażu przeprowadzenie w murze, skrzynka zbiorcza do usuniecia skroplin powstałych w systemie.

Solankowy wymiennik ciepła

Solankowy wymiennik ciepła Zehnder Comfofond L został opracowany specjalnie dla podpiwniczonych budynków z podchodząca wodą lub budynków niepodpiwniczonych. Przy Comfofond L za pomocą węża PE wypełnionego solanką pobrana zostaje energia okolicy (ciepło lub zimno) i doprowadzona przez pompę do wymiennika ciepła wodno-powietrznego. Konieczne jest w tym przypadku zintegrowanie kilku urządzeń. Wymiennik ciepła przekazuje ciepło względnie zimno do powietrza napływającego, zanim to dotrze do urządzenia wentylującego. Rozłożenie weża PE następuje na głębokości 1,5 m, np. w wykopie budowlanym lub w zakresie przyłączy do domu

Certyfikaty

Dane Kontaktowe

4 DOM sp. z o.o.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 726 775 762
  ul. Wiślana 48
  05-092 Łomianki